Reorganizacje w Krakowie są konieczne

Jednym z trudnych wyzwań w większości polskich miast jest transport. Nasze województwa nie są zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby aut na krajowych drogach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno rozpocząć niemalże każde miasto jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć zadowolenie mieszkańców a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Na tle pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową oraz rozwój dróg potrzeba włożyć dużo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje dodatkowo wielu remontów i inwestycji, aby jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i przyjemnie.